Regulacja temperatury to prosty trik, który pozwala wiele zaoszczędzić w sezonie grzewczym. Niestety, wymaga to świadomego pamiętania o jej regulowaniu i codziennego przestawienia kaloryferów. W efekcie nawet ciepłą zimą koszt ogrzewania okazuje się wysoki. A co, gdyby dom sam regulował temperaturę w oparciu o temperaturę na zewnątrz, oraz zamykał okna, gdy jest taka potrzeba? Domy inteligentne posiadają takie funkcje, nie ma więc potrzeby martwienia się o wydatki. System może też na przykład zamknąć okna, kiedy zaczyna padać deszcz - koniec z zastanawianiem się co rano przed wyjściem do pracy, czy zostawić okna otwarte.

Tego typu budownictwo to nie tylko sterowanie oświetleniem. Inwestycja w inteligentny dom zwraca się w jego bezpieczeństwie, wygodzie i użytkowości. Warto więc, planując budowę, rozważyć taką możliwość. Domy w całości zautomatyzowane to wieli wydatek, jednak poszczególne części instalacji nie są już tak drogie - można wybrać je dla siebie.

Zdarza ci się, że wychodzisz z domu, a już po dłuższej chwili zastanawiasz się czy wyłączyłaś żelazko? Wówczas natrętna myśl sprawia, że jesteś wręcz pewna, że nie wyłączyłaś. Nie pozostaje nic innego jak natychmiast to sprawdzić.
A gdyby tak twój telefon albo laptop dał ci znać, że wszystko jest w porządku i nie musisz się wcale tym martwić? To byłoby doskonałe rozwiązanie, mało tego ono jest już dostępne w takich budynkach jak domy inteligentne. Jeżeli chcesz mieć ten komfort i móc być pewną, że twój dom jest bezpieczny. Tego typu zabezpieczenia to systemy, którymi możesz sterować na przykład ze swojego telefonu, Obejmować mogą one wiele dziedzin, od ogrzewania czy klimatyzacji, aż po systemy alarmowe lub ochronę przed czadem i pożarem.

z500.pl