Kompleksowe zarządzanie własnym domem bywa czasochłonne i kosztowne. Nie zawsze też gwarantuje poczucie pełnego komfortu, jeśli każdą instalację włącza się oddzielnie. Dzisiaj jednak można porzucić niewygodne rozwiązania na rzecz domów inteligentnych.

Elastyczne dopasowanie wnętrza do sytuacji

Rano: pośpiech, szybkie śniadanie, brak czasu na parzenie kawy. Przed południem: spokój, cisza, wszyscy mieszkańcy poza domem. Po południu: rodzina kończy dzień pracy, nauki i innych zajęć, wraca na obiad, na kolację. Wieczór: czas spędzany z przyjaciółmi, krewnymi, przed telewizorem. O każdej porze dnia potrzebna jest inna wydajność poszczególnych urządzeń. To właśnie gwarantują domy inteligentne. Technologia, w jakiej są zaprojektowane, jest kompatybilna z każdym urządzeniem. Można nią również zarządzać tak z domu, jak i na odległość. Mieszkając zatem w inteligentnych domach nowoczesnych można odnieść wrażenie, jakby z rodziną mieszkała jeszcze jedna osoba, która przygotowuje wnętrze na każdą ewentualność. Uwzględniając przy tym warunki atmosferyczne.

Inteligentny komfort i poczucie bezpieczeństwa

Pozostając poza domem, nie trzeba zdawać się wyłącznie na łaskę systemów alarmowych. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, by zaciągnąć rolety, zamknąć drzwi na dodatkowy zamek, czy włączyć monitoring. Będąc na drugim końcu świata, można cały czas sprawdzać, co dzieje się w domu i wokół niego, nawet za pośrednictwem Internetu lub telefonu. Jednocześnie można pod swoją nieobecność ustawić parametry poszczególnych urządzeń tak, by maksymalnie zaoszczędzić na zużyciu prądu, czy na ogrzewaniu.

Niezawodne instalacje i luksusowa samoobsługa

Inteligentne domy nowoczesne mogą być również energooszczędne. Ponadto zastosowana w nich technologia procentuje wraz z upływem czasu, ponieważ zapamiętuje nawyki i płynnie je uaktywnia. Inteligentna technologia to przede wszystkim sieć powiązanych ze sobą instalacji. Przewody są szczelnie ukryte, więc na co dzień można podziwiać ich potencjał, zamiast wyglądu. Niezawodne systemy projektuje się oddzielnie dla każdego domu. Zapewniają luksus, kiedy jednym palcem można zmienić aranżację pomieszczenia, czy elewacji.